HAYATA HER ANLAMDA “CAN” KATAN TÜM KADINLARA SAYGIYLA
image

HAYATA HER ANLAMDA “CAN” KATAN TÜM KADINLARA SAYGIYLA…

Belediye Başkanı Ali Acar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Acar mesajında kadınların yaşamın her alanında güvende, susturulmamış ve özgürce var olabildiği, kadın sorunlarının sadece kadınların değil insanlık sorunu olarak görülerek çözümlendiği bir dünya diledi. Başkan Ali Acar’ın mesajı şöyle;

 “Aklıyla, fikriyle, emeğiyle dünyayı şekillendiren değerli kadınlarımızın haklarını korumak, kollamak onlara karşı vatandaşlık görevimiz ve toplumsal sorumluluğumuzdur.

Şüphesiz gelişmiş ve medeni bir toplumun en başta gelen özellikleri arasında kadınlara yönelik baskının, şiddetin, hakaretin, dışlanmışlığın, eşitsizliğin, bağımlığın ortadan kalkması yer almaktadır. Son yıllarda kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için herkes üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmelidir.

Kadın haklarının evrensel, bölünmez, vazgeçilmez, ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul eden vizyon genişliğinin yanı sıra; kadına saygının ve manevi olarak yükümlülüklerin bilincine ulaşmış ve gereğini yerine getiren sorumluluk kültürüyle de önümüzdeki sorunların aşılacağı kuşkusuzdur.

Kadınlarımızın evlerinde, sokaklarda, okulda, işinde, yaşamın her alanında güvende, susturulmamış ve özgürce var olabildiği, kadın sorunlarının sadece kadınların değil insanlık sorunu olarak görülerek çözümlendiği bir dünya dileğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günde omuz omuza olduğumuzu belirterek, en derin saygılarımı sunuyorum.”

Ali Acar

Marmaris Belediye Başkanı