BAŞKAN ALİ ACAR'DAN TIP BAYRAMI MESAJI
image

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm meslek çalışanlarının bayramını kutladı. Başkan Acar’ın mesajı şöyle;

“İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiç bir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür. Bir toplumun varlığı, gelişmesi, ilerlemesi insanların sağlıklı yaşam sürmeleri ile mümkündür. Çünkü sağlıklı birey gelişime ortak olur, kalkınmaya ve ilerlemeye katkı sağlar. Aynı zamanda yarınlara umutla bakan sağlık çalışanlarımızı görmek, geleceğe umutla bakan sağlıklı toplumların oluşumuna da katkı sağlar.
Bu nedenle özveri ve inançla meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam eden tüm sağlık çalışanlarının bir kez daha hatırlanması için 14 Mart Tıp Bayramı büyük önem taşıyor.
Büyük Önder Atatürk'ün "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" diyerek onurlandırdığı; başta Marmaris’te olmak üzere; bu saygın mesleği seçerek, yurdumuzun dört bir yanında sağlık hizmeti veren tüm hekimlerimizin ve sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, başarılarının devamını dilerim.”