POLİS TEŞKİLATIMIZA MİNNETTARIZ
image

Belediye Başkanı Ali Acar, Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünü bir mesajla kutladı. Başkan Ali Acar, mesajında şunları kaydetti;

"Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Sanatsal, kültürel çalışmalardan, sportif faaliyetlere kadar insanın olduğu her yerde var olan, toplumun her kesimiyle kucaklaşabilen polisimiz bu sayede devletimizin şefkat eli olarak, ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımızın yanında yer almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin; ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza minnettarız.

Başta ilçemizde görev yapan emniyet mensupları olmak üzere ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz ’Polis Haftası’nı kutluyor, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker, Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin ve görevi başında şehit olan tüm emniyet mensuplarını rahmet ve minnetle anıyorum.