ÇEVRENİN VE DOĞANIN KORUNMASI ÖNCELİKLİ GÖREVLERİMİZDEN BİRİ OLDU
image

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar bugün kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında “Çevrenin ve doğanın korunması yeşil Marmaris’in devamının sağlanması Belediyemizin öncelikli işlerinden bir tanesi oldu.” diyen Başkan Acar, 2015 yılının Temmuz ayında aramızdan ayrılan Marmaris Turizm ve Çevre Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan’ı da unutmadı.

“Gelecek nesillere yaşanabilir bir Marmaris bırakmak için doğayı korumak ve doğal güzelliklerin yok olmasını engellemek bizim en önemli görevlerimizden biridir. Marmaris Belediyesi olarak bu bilinçle hareket edip altına imzamızı attığımız her projede çocuklarımızın daha temiz ve daha yeşil bir çevrede yaşayabilmesini amaçlamaktayız. Çevrenin ve doğanın korunması yeşil Marmaris’in devamının sağlanması Belediyemizin öncelikli işlerinden bir tanesi oldu. Bu amaçla yalnızca ilçe sınırları içinde değil, Marmaris körfezinde ve çevre koylarımızda da temizlik ekipleri düzenli çalışmalar yaptı. Ayrıca şehrin çeşitli noktalarında daha fazla yeşil alan yaratmak amacıyla park ve bahçe düzenlenmeleri yapıldı. Yasadışı olarak işgal edilen alanlarda inşa edilen kaçak yapılar yıkılarak söz konusu alanlar kamunun hizmetine kazandırıldı. İlçenin her yanını çiçek bahçesine çevirme yolunda yapılan çalışmalar aralıksız sürdürüldü. 2 yıldan bu yana yürütülen Bisiklet yolu projesi ile bisiklet kullanımının arttırılıp, çevreye salınan egzoz gazı oranının azaltılması hedeflendi.

Doğaya olan duyarlılığı ve çevreye zarar veren herkese karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan çevre savaşçısı Filiz Ersan’ı da, yıllarca mücadelesini sürdürdüğü çevre duyarlılığı konusunda farkındalığın arttığı bu önemli günde bir kez daha saygıyla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum.

Herkesin doğaya saygılı olduğu bir Marmaris’i hep birlikte yaratmak dileğiyle ‘Dünya Çevre Haftası’nın bilinçli nesiller yaratılmasına katkı sağlamasını umuyorum.”