Erkan Işıksal Altyapı Tesisleri

2002 yılında hayatını kaybeden Erkan Işıksal’ın adı bu tesiste yaşatılmakta Marmaris Belediyesi Gençlik Spor Kulübü profesyonel futbol takımı çalışmalarını burada sürdürmekte. 2 adet halı sahası bulunan tesiste altyapı ve profesyonel futbol takımları idman yapmakta. Halı sahalar 50 x 50 ve 30 x 40 metre ebatlarındadır. Takımların idman saatleri dışında halka açık olarak kullanılmaktadır.

ERKAN IŞIKSAL KİMDİR?
(1948- 2002)
İlçemizde görev yapan Başöğretmen Merhum Fethi IŞIKSAL ve merhume öğretmenimiz Kerime IŞIKSAL’ın oğlu ERKAN IŞIKSAL 25.02.1948 tarihinde Marmaris’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Marmaris’te liseyi Aydın ve Elazığ’da tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul İktisadi ve İdari Bilimler Akademisin Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulunda yaptı.
1973 yılında mezun olduktan sonra Marmaris’te Işıksal Eczanesinde iş hayatını sürdürdü. 18 Kasım 1978 tarihinde öğretmen Zühre Hanım ile evlendi. İki çocuk babası olan Erkan Işıksal başarılı iş hayatı ve mutlu aile yaşantısının yanında renkli kişiliğiyle de her yerde aranan bir insan oldu. Birçok sivil toplum örgütünde çeşitli görevler üstlenerek Marmaris’e ve insanlara üstün hizmetlerde bulundu.
Spora düşkünlüğüyle de tanınan Erkan Işıksal Marmaris Belediyesi Gençlik Spor Kulübünde amatör futbol oynadı. Marmarisspor’un profosyonel lige çıkmasında çok büyük katkıları oldu. Marmarisspor’un çeşitli kademelerinde yöneticilik ve Kulüp Başkanlığı görevlerini de başarı ile sürdürdü.
Marmaris sevdası, Marmaris’in geleceği için siyaset yapmasına vesile oldu. 1989 Mart ayında Marmaris Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi ve görev yaptığı süre boyunca Marmaris’in geleceği ile ilgili birçok projeye imza attı.