FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ SEZONA HIZLI BAŞLADI
image

 

 Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hisarönü’nden İçmeler’e, merkezden Turunç’a kadar ilçenin bir çok noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Bazı yerlerde yeni düzenlemeler hayata geçirilirken, bazı yerlerde ise bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

 

İçmeler’de Meydan Düzenlemesi

Marmaris’in turistik mahallelerinden biri olan İçmeler’de sahil bandında atıl duran alan meydan şeklinde düzenlendi. Meydanın zemininde baskı beton kullanılırken alanda çevre düzenlemesi de yapıldı. Meydana oturma gruplarının yanı sıra görsel objeler yerleştirildi. Meydanda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de yeşillendirme çalışması yapıyor. Bir bütün olarak tasarlanan alanda yaz aylarında hem İçmeler yaşayanları hem de ziyaretçiler oturup, dinlenebilecekler.

 

Hisarönü Mahallesi’nde parke yol yapımı

Marmaris merkezde olduğu gibi kırsal mahallelerde çalışmalarını ara vermeden sürdüren ekipler Hisarönü Mahallesi Dereağzı Mevki’nde parke yol çalışması yapıyor. Hisarönü Camisi çevresinde yürütülen çalışmalar kapsamında 1500 metrekare büyüklüğünde, 200 metre uzunluğundaki yol parke taşı ile kaplanıyor. Çalışmalar birkaç gün içinde tamamlanacak.

 

Turunç sahil yoluna yaz bakımı

Kış aylarında aşırı yağış ve fırtınadan zarar gören Turunç Mahallesi sahil yürüyüş yolunun istinat duvarına bakım yapılıyor. 35 uzunluğunda, 4 metre yüksekliğindeki duvarın tahrip olan kısımları yeniden örülürken, taş duvar aynı zamanda sağlamlaştırılıyor.