İÇMELER’E DEĞER KATACAK YENİ PROJE; “ATATÜRK BİLİM VE EĞİTİM PARKI”
image

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü İçmeler Mahallesi’nde yeralan Atatürk Parkı’nı revize ederek yapacağı, 7902 metrekarelik “Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı” için düğmeye bastı. 

Peyzaj mimarı Gizem Sevimli tarafından 3 ayda hazırlanan proje; Eylül ayı meclis toplantısının ardından kamuoyuna tanıtıldı. Trafik Eğitim Parkı ve Mehmet Çelebi Spor ve Bisiklet Eğitim Parkı’ndan sonra Marmaris’in 3. temalı parkı olacak Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı için Fen İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile beraber yürütülecek çalışmalar için ilk kazma Ekim ayında vurulacak.
Temalı Park, içinde yer alacak 14 adet bahçesiyle sadece Marmaris’te değil, bölgede de bir ilk olma iddiası taşıyor. Tropik Bahçe, Sucul ve Sazlık Bitkiler Bahçesi, Gözlem Bahçesi, Düşündüren Bahçe, Bilimsel Oyunlar Bahçesi, Yaratıcı Çocuklar Bahçesi, Geofit Bahçesi, Kurakçıl Bahçe, Çevre Dostu Enerji Bahçesi, Uzay Bahçesi, Çocuk Oyun Alanı, Bahçıvan Çocuklar Bahçesi, Duyu Bahçesi ve Endemik Bitkiler Bahçesi her yaştan ziyaretçinin olduğu gibi özellikle çocukların görerek ve deneyimleyerek öğrenmesine olanak sağlayacak. 
Parkta yapılması planlanan Bilim Merkezi de içinde yer alacak bilimsel düzenekleri, deney ve tohum odası ve yaratıcı çocuklar atölyesiyle hem eğlendirecek hem de eğitecek. 23 Nisan 2017’de bitirilmesi planlanan park, İçmeler’in prestij projelerinden biri olacak.