3. MARMARİS KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ
image

Marmarisli kitapseverleri, yazarlar ve kitaplarıyla buluşturan 3. Marmaris Kitap Günleri son buldu. İlk 2’si Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi’nde gerçekleştirilen Marmaris Kitap Günleri’nin 3.sü bu yıl 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın ev sahipliğinde yapıldı. 29 Ağustos’ta başlayan etkinlik 4 Eylül’e kadar sürdü. Aralarında Can ve Remzi gibi yayınevlerinin de yer aldığı 30 yayınevi, etkinlik kapsamında 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda stant açtı.

"Edebiyat, Tarih ve İnsan" temalı etkinliğin onur yazarı ise Türk basınının duayenlerinden, 40’ın üzerinde kitabı yayınlanan 93 yaşındaki gazeteci yazar Hıfzı Topuz oldu. Etkinlik kapsamında 38 yazar söyleşi ve imza günü düzenledi. Marmaris Belediyesi ile Puslu Organizasyon tarafından düzenlenen etkinliğe kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Hasan Ali Toptaş, Murat Bulut, Tuncay Özkan, Erdem Yücel, Cezmi Ersöz, Ergün Poyraz, İhsan Eliaçık, Aslı Erdoğan, Ümit Zileli, Ali Demirsoy, Barış Yarkadaş, Cevat Turan, Ethem Gönenç, Gürkan Hacır, Naim Babiroğlu, Ali Topuz, Emre Kongar, Hıfzı Topuz, Şerafettin Kaya, Kitap Günleri’ne katılan yazarlar arasında yer aldı. Eskişehir’in efsanevi belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen de kitap günlerinin katılımcıları arasında yer aldı.

Etkinliğin son gününde onur konuğu Hıfzı Topuz, Ali Topuz, Emre Kongar, Ali Demirsoy, Ethem Gönenç ve Cevat Turan okurları için kitaplarını imzaladı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ilçede, kültürel ve sosyal etkinliklere önem verdiklerini kaydetti. Acar, etkinliği uluslararası düzeye taşımayı planladıklarını açıkladı. Başkan Acar, imza ve söyleşi günü düzenleyen yazarlara teşekkür plaketi verdi.