MARMARİS’İN FESTİVALİ BAŞLIYOR
image

Marmaris Kısa Film Festivali 3. kez sinemaseverlerle buluşacak.

2015 yılında “Bu Festival Marmaris'in, Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl 5-8 Ekim tarihlerinde üçüncü kez konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

“MarmariSANart” topluluğu tarafından aralarında Marmaris Belediyesi’nin de yer aldığı bir çok kurum ve kuruluşun desteğiyle gerçekleştirilen festivale bu yıl 400’ün üzerinde kısa film başvurusu yapıldı. Jüri tarafından seçilecek kısa filmler, yedi ayrı noktada izleyicinin beğenisine sunulacak.

Film gösterim yerleri Marmaris Sinemaları, Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi, Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Gösterim Salonu, Netsel Marina AVM ve Marmaris Halk Plajı olarak belirlendi. Festival kapsamında tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Festival 5 Ekim’de saat 13.30’da Armutalan Kültür Merkezinde Şeref Öztürk’ün “Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali' isimli söyleşisiyle başlayacak. Aynı gün saat 15.00’da Armutalan Kültür Merkezi’nde başlayıp Atatürk caddesinde son bulacak olan Festival Kortej Geçişi yapılacak. Etkinlik kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra söyleşiler, paneller ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Bu yıl festivalin konukları arasında Perran Kutman, Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Gülsen Tuncer, Sevinç Erbulak gibi isimler de yer alıyor.

4 gün sürecek kısa film festivali 8 Ekim Pazar günü saat 20.00’da Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Ödül Töreniyle sona erecek. Festival ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.marmarisfilmfest.cominternet adresinden ulaşılabilir.