KITALARI AŞAN MÜCADELE 12 VE 13 EKİM'DE MARMARİS'TE
image

Sezon başında World Tour takvimine yükseltilerek bisiklet sporunun en prestijli organizasyonları arasına giren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 10-15 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek.

Bu yıl 53.sü gerçekleştirilecek TUR'da dünyanın en iyi bisikletçileri 6 etaplık serüvende 1.023 km yol kat edecek. 10 Ekim’de Alanya-Kemer arasındaki ilk etabın ardından, heyecan 11 Ekim’de Kumluca-Fethiye'ye taşınacak. Üçüncü etap heyecanı 12 Ekim'de Fethiye-Marmaris arasında yaşanacak. 13 Ekim'de Marmaris-Selçuk arasında koşulacak 4. etap ise klasikleşen Meryem Ana tırmanışıyla son bulacak ve genel klasman liderliği açısından büyük önem taşıyacak.

Selçuk-İzmir arasındaki 5. etaptan sonra İstanbul'a taşınacak TUR, 15 Ekim'deki 6. etapla son bulacak.
Geçen yıl canlı yayınla 484 milyon sporsevere ulaşan tur, Eurosport, TRT ve Ntvspor’un canlı yayınlarıyla yine tüm kıtalardan izlenebilecek. Tur bu açıdan da ülkenin tanıtımına ciddi anlamda katkı sağlayacak.

12 Ekim Fethiye-Marmaris, 13 Ekim Marmaris-Selçuk etabı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tura ev sahipliği yapacak duraklardan biri de Marmaris. 12 Ekim Perşembe günü Fethiye’den start alacak sporcular, saat 16.00’dan sonra şehir merkezinden giriş yapmalarının ardından Ulusal Egemenlik Caddesi’nden, General Mustafa Muğlalı Caddesi’ne dönecekler. Hasan Işık Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne ulaşacak olan yarışmacılar, etabı Atatürk Meydanı önünde kurulacak finish noktasında tamamlayacak. Tur için söz konusu güzergahlar trafiğe kapatılacak ve araç parkı yapılamayacak.