3 ARALIK'I ENGELLİ-ENGELSİZ HERKES SAHİPLENMELİ
image

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” nedeniyle yayınladığı mesaj;

"Toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulunması ve bu yurttaşlarımızın topluma kazandırılması için ülkemizde 3 Aralık, “Dünya Engelliler Günü” olarak anılmaktadır.
Kişinin doğuştan gelen ya da sonradan edindiği engelinin gündelik yaşamında olabildiğince az hissedilebilir hale geldiği, engelinden dolayı ulaşılabilirlik adına sıkıntı çekmediği bir yaşama katkı sağlamak yerel yönetim olarak bir zorunluluktan öte bir insanlık görevi, bir vicdan ödevidir.
Marmarisimiz’de gerek engelli halkımız için, gerekse tatil için bölgemizi seçen engelli konuklarımız için öncelikle toplu kullanım alanlarını onların ihtiyaçlarına cevap verecek niteliğe ulaştırma çabası içindeyiz. Engelli vatandaşlarımızın hizmete erişim noktasında bütün engellerin kaldırıldığı bir şehir olma yolunda geçtiğimiz yaz “Engelsiz Plajı”mızı hayata geçirdik. 
Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşamını daha kolay ve yaşanır kılmak adına gösterdiğimiz hassasiyet ve çabalar, hayata karışmak için evden dışarı atılan her bir adım ile birleştiğinde, yaşadığımız kent daha da değişip renklenecek ve farklı anlamlar kazanacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün yalnızca engelliler tarafından kutlanan bir gün değil, engelli engelsiz herkesin sahiplendiği ve farkındalığın arttığı bir gün olarak algılanmasını diler sevgi ve saygılarımı sunarım."