“CUMHURBAŞKANI’NIN MEMLEKETİNDEN YEREL YÖNETİCİLİĞİN NASIL OLDUĞUNU GÖRMEK İSTEYEN MARMARİS’E GELSİN”
image

Marmaris Belediyesi’nin Nisan ayında 60 kentten, 400’e yakın medya mensubunun katılımıyla düzenlediği “Anadolu Medya Buluşması”nın yankıları sürüyor. 

Etkinlik kapsamında Anadolu’nun çeşitli kentlerinden Marmaris’e gelen gazeteciler köşelerinde çalıştay ve Marmaris’le ilgili düşüncelerine yer verirken, bunlardan birisi de Rize Yeni Çayeli Gazetesi yazarlarından İsmet Köseoğlu oldu. Marmaris’e ilk kez gelen Köseoğlu, ilçeden hayranlıkla bahsetti. “Marmaris’te 3 dönemdir ilçe halkının çok sevdiği CHP’li başkan görev yapıyor. Mesleği turizmcilik olan Belediye Başkanı Ali Acar Marmaris'te bütün dengeleri bir tutarak çok güzel belediyecilik örneği sergiliyor” diyen konuk yazar, temizlikten, trafiğe, çam ormanlarından, bisiklet yoluna kadar bir çok noktayı tarafsız bir gözle değerlendiriyor.

“Belediye hizmeti böyle olmalı ve böyle olur imajı tam yerinde, sokakta bir tane çöp yok. Estetiğe önem verilmiş, boyasız bir tane bina yok. Trafikte bizim Cumhuriyet, Atatürk Caddeleri gibi deli dumrul misali ver parayı al fişi uygulaması görmedim. Tertemiz cadde ve sokaklarda özel bir boya ile boyanmış korkulukla çevrili bisiklet yolları yapılmış. Bisiklet yoluna kimse tecavüz etmiyor. Yaya kaldırımına park eden bir araç görmedim. Trafik sıkışıklığından ışıklarda veya köşe başlarında komaya gömülen bir sürücüye rast gelmedim. İnsanlar gayet medeni ve düzenli şekilde birbirinin hakkına saygılı. Marmaris'te 'Anadolu Medya Buluşması' toplantısını düzenleyen ve mükemmel bir ev sahipliği yapan Marmaris Belediye Başkanı Sn. Ali Acar'a teşekkür ediyorum. Rize'den Cumhurbaşkanının memleketinden yerel yöneticiliğin nasıl olduğunu görmek isteyen yerel yöneticilere sizi öneriyorum. Hizmet nasıl olur Marmaris'te görebilirsiniz. Teşekkürler Marmaris.”