RAMAZAN GELENEĞİ ERZAK VE İFTAR YARDIMLARINA BU YIL DA DEVAM
image

Yardımlaşma ve dayanışma ayı Ramazan’da Marmaris Belediyesi yine ihtiyaç sahiplerinin yanında. Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere erzak yardımı yapılıyor.
Belediyenin hizmet sınırları içinde yer alan Armutalan, İçmeler, Beldibi, Turunç, Bozburun, Çamdibi, Çıldır, Hatipirimi, Kemeraltı, Sarıana, Siteler, Tepe, Adaköy, Bayır, Çamlı, Çetibeli, Hisarönü, Karaca, Orhaniye, Osmaniye, Selimiye, Söğüt, Taşlıca, Turgut, Yeşilbelde mahallelerinde yaşayan ve muhtarlar tarafından dar gelirli oldukları tespit edilen 2200 kişiye erzak dağıtımı başladı. Yardımlar muhtarlıklar aracılığıyla yapılırken, hasta ve yaşlı kişilerin ise evlerine götürülüyor. 

Huzurevi Derneği'nden iftar yardımları

Erzak paketlerinin yanısıra her akşam giderleri hayırsever vatandaşlarca karşılanan yemekler de Marmaris Belediyesi Huzurevi’nden dağıtılacak. Marmaris Huzurevi Derneği tarafından 2004 yılından bu yana organize edilen iftar yemeği dağıtımı kapsamında kaplarıyla Huzurevi’ne gelen vatandaşlara iftara 2 saat kala, 3 çeşit yemek verilecek. İftar yemeği vermek isteyen vatandaşların derneğin Halk Bankası’nda bulunan 16000014 no’lu hesabına 200 kişilik tavuk yemeği için 850 TL, et yemeği için 1000 TL yatırmaları gerekiyor.