RENKLİ FESTİVAL GRUPLARINDAN BELEDİYE'YE ZİYARET
image

 Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Uluslararası Marmaris Halk Dansları Festivali 11 farklı ülkeden 800 dansçıyı Marmarislilerle buluşturuyor. Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa Gala Kültür Sanat Organizasyon (Galart) tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında festivale katılacak gruplar Marmaris Belediyesi’ni ziyaret etti. Renkli konukları Belediye Başkan Vekili Hüseyin Bulut karşıladı. Ziyarete grup üyeleri geleneksel dans kıyafetleriyle katıldı. Başkan Vekili Bulut konuşmasında, etkinliğe katılan gruplara teşekkür ederek, şunları söyledi; “Marmaris bizim için Dünya'nın incisi. Bu güzelliğin tanıtımında yer aldığınız için, sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğin her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yapılması da bizler için ayrıca mutluluk verici.”

Sohbetin ardından grup temsilcileri Bulut’a, geldikleri bölgelere özgü hediyeler verdi. Hediyeler için teşekkür eden Başkan Vekili Bulut da; grup temsilcilerine küçük hediyeler verdi.

 

Organizasyon kapsamında 11 farklı ülkeden 800 dansçı 17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde gösterileriyle 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda yer alacak.

17 Mayıs Cuma, Saat 15.00'da ve 21.00'da (iki ayrı gösteri)

18 Mayıs Cumartesi, Saat 15.00'da ve 18.30'da (iki ayrı gösteri)

19 Mayıs Pazar, Saat 20.00'da