NARKOTİK TIR'I MARMARİS'TE
image

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele için yürüttüğü “Hedef Olma, Hedefsiz Kalma” projesi kapsamında hazırladığı Narkotik Eğitim Tır'ı Marmaris’e geldi. Gençler ve ailelerin yanı sıra turistlerin de ilgi gösterdiği TIR'da narkotik polisleri eğitim verdi.

1 Eylül’de başlayan etkinlikte Atatürk Meydanı’nda konumlanan TIR içerisinde özel olarak oluşturulan 42 metrekarelik alanda 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insana verdiği etkiler ayrıntılı şekilde gösteriliyor. Gençlerin ve ebeveynlerin yoğun ilgi gösterdiği Narkotik Eğitim TIR'ında turistlere de İngilizce bilgilendirmede bulunuldu. İstanbul ve Marmaris narkotik polisleri, uyuşturucuyla mücadele ve uyuşturucudan korunma yolları hakkında gelen anne ve babaları slâyt gösterimli bilgilendirdi, uyardı.
Çetin ve Selma Uğurluer çifti, "Yetişkin bir kızımız var. Edindiğimiz bilgileri çocuğumuza aktaracağız. İlk defa böyle bir etkinliğe şahit oldum. Öğrendiğimiz bilgileri çevremize ve dostlarımıza anlatacağız. Özellikle okul zamanlarında orta ve lise dengi okul önlerinde bu etkinliğin sık aralıklarla yapılması lazım" dedi.
Bugün ve yarın da Atatürk Meydanın’nda olacak tırda eğitimler akşamüstü saat 16.00 ile gece 24.00 arası devam ediyor. Narkotik Eğitim Tır’ı 4 Eylül Çarşamba günü Fethiye’ye hareket edecek.