TÜRK VE YUNAN RESSAMLARDAN EĞİTİME DESTEK
image

15 Yunan, 16 Türk ressamın 65 eserinin yer aldığı ‘Mavi Marmaris'te Mor Buluşma’ isimli sergiden elde edilecek tüm gelir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) ‘Bir Kız Çocuğu Okutalım Projesi’ne bağışlanacak.

Türk ve Yunan ressamlar, eğitim için Marmaris’te buluştu. Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi'nde, 15 Yunan, 16 Türk ressamın 65 eserinin yer aldığı ‘Mavi Marmaris'te Mor Buluşma’ isimli sergi, kapılarını sanatseverlere açtı. Geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) ‘Bir Kız Çocuğu Okutalım Projesi’ne bağışlanacak olan sergi sanatseverler tarafından ilgi ve beğeniyle gezildi. Serginin açılışında konuşan Marmaris Belediye Başkanvekili Asım Geniş, Türk ve Yunan sanatçılara dostluğu Marmaris'e taşıdıkları için teşekkür ederek serginin gelirinin eğitime aktarılmasının da kendileri için çok önemli bir davranış olduğunu dile getirdi.

GÜZEL ANILAR KALACAK

Sanatçı ve aynı zamanda serginin küratörlüğünü üstlenen Oray Erdağ da serginin tüm gelirini ÇYDD’ye bağışlanacağını belirterek “Ayrıca lösemili çocuklarımızla birlikte konakladığımız otelde çocuklarla resim yapacağız. Yunanistan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen sanatçılarımız Marmaris'in güzelliklerini gezip, dostluğumuza güzel anılar katacağız” dedi. Yunan ressam Maria Loumpourdi ise dostluk, arkadaşlık ve kardeşlik için Marmaris'te bulunduklarını belirterek sonsuza kadar dostluğun yanlarında olmasını diledi. İki Alman ve bir İranlı ressamın eserine de yer verilen sergi 12 Eylül'e kadar açık olacak.