OKTAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
image

Engelli ve Aileleri Birliği Derneği yöneticileri, Rusya’dan gelen Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı ve beraberinde Rus engelli heyetiyle birlikte, ruhun Yelkenleri Projesine verdiği destek için Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret etti.

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un desteğiyle 14 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında “Ruhun Yelkenleri” projesi düzenlendi. Projenin ev sahiplerinden biri de Marmaris oldu. ‘Fountaine Pajot Helia 44 M Lady Sophie’ isimli katamaran 8 kişilik engelli mürettebatıyla Akdeniz etabına Marmaris’ten başladı. Yolculukta bu yıl ilk kez iki Türk de yer aldı. Engelli ve Aileleri Birliği Derneği Başkanı ortopedik Engelli Tulgay Hasar ve başkan yardımcısı Gökhan Ganiomri, projeye katılan isimler oldu.

Antalya’da son bulan seyrin ardından Engelli ve Aileleri Birliği Derneği yöneticileri, Rusya’dan gelen Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı ve beraberinde Rus engelli heyet projeye sağladığı destek için Marmaris Belediyesi’ne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sporun ve sporcuların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.