YAŞASIN CUMHURİYET!
image

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yılı Marmaris'te coşkuyla kutlandı. Akşam düzenlenen fener alayına katılan binlerce kişi, Cumhuriyet ve Atatürk sevdasını bir kez daha hep bir ağızdan yineledi. 

 

Marmaris’te 28 Ekim Pazartesi günü Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalar 29 Ekim Salı sabahı resmi törenle devam etti. Atatürk Meydanı'ndaki tören Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın halkı selamlaması ile başladı. Öğrencilerin şiirler okuduğu, halk oyunları gösterileri sunduğu törende Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy da günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Törende ayrıca Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Vatandaşların da coşku içinde izlediği tören geçit töreni ile sona erdi. 

 

FENER ALAYINDA BÜYÜK COŞKU

 

29 Ekim akşamı ise Marmaris Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi. Saat 19.00’da başlayan fener alayına ellerinde bayraklar, meşalelerle katılan vatandaşlar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Yürüyüşe Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da katıldı. Genci yaşlısı binlerce vatandaşın katıldığı fener alayında Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi bir kez daha dile getirildi. Fener alayının sona erdiği Atatürk Meydanı’nda ilk olarak Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı askeri bando bir konser verdi. Tören Rampapa Grubu’nun konseri ile sona erdi.