ACENTA TEMSİLCİLERİ MARMARİS’İ GEZDİ
image

İzmir, Denizli, Aydın, Uşak’tan gelen acenta yetkilileri Marmaris’i gezdi. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Misafirlerimizi Marmaris’in güzelliklerini yaşamak için bekliyoruz” dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Muğla Tanıtım Platformu işbirliği ile düzenlenen organizasyonda İzmir, Denizli, Aydın, Uşak’tan gelen acenta yetkilileri Muğla’da ağırlandı. Acenta temsilcileri için Marmaris'te de bir tanıtım gezisi düzenlendi. Kafileyi karşılayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçeyle ilgili bilgiler verdi.

Muğla Turist Rehberleri Odası Başkan Yardımcısı Mehmet İlhan ve TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Eda Türkcan’ın da katıldığı gezide Tarihi Kale bölgesi ve Marmaris Kalesi ziyaret edildi.

MARMARİS’E BEKLİYORUZ

Burada konuklara kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Oktay, “Pandemiyle birlikte turizm ciddi bir biçimde etkilendi. Biz de iç pazara yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. Misafirlerimizi Marmaris’in güzelliklerini yaşamak için bekliyoruz” dedi.

Marmaris Müzesi Müdürü Şehime Atabey’in Marmaris kalesi ve müzenin tarihi hakkında bilgi verdiği geziye katılan TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin, turizmi kurtarmak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ederek, “Biz turizmciler olarak her duruma hazırlıklıydık ama bu beklemediğimiz bir durum oldu. Bu sene düşündük dedik ki bizim bir de iç pazarımız var ve yakın illerimiz ile görüşmelere başlayarak hemen organize olduk ve bu tur programını düzenledik. Amacımız bölgeyi gösterip iç pazarı hareketlendirmek” diye konuştu